Image for 55PC2212-12-9-9CS2573 is not available
55PC2212-12-9-9CS2573
DigiKey Part Number
55PC2212-12-9-9CS2573-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC2212-12-9-9CS2573
Description
HOOK-UP DUAL STRND 12AWG WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 AWG Hook-Up, Dual Wall, Shielded Wire 37/28 White 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.127" (3.23mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.008" (0.20mm)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
200°C