Image for 55PC2111-22-9-9CS2743 is not available
55PC2111-22-9-9CS2743
DigiKey Part Number
55PC2111-22-9-9CS2743-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
55PC2111-22-9-9CS2743
Description
CBL 1COND STRND 22AWG 600V WHITE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 AWG Hook-Up, Shielded Wire 19/34 White 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.062" (1.57mm)
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Thickness
0.007" (0.18mm)
Part Status
Active
Voltage
600V
Cable Type
Operating Temperature
150°C