Image for 44A0141-24-3/5/6/9-US is not available
44A0141-24-3/5/6/9-US
DigiKey Part Number
44A0141-24-3/5/6/9-US-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0141-24-3/5/6/9-US
Description
CABLE 4COND 24AWG MULTIPLE
Customer Reference
Detailed Description
4 (1 Twisted Quad) Conductor Multi-Conductor Cable Multiple 24 AWG
Category
Conductor Strand
19/36
Mfr
Conductor Material
Copper, Tinned
Packaging
Bulk
Jacket (Insulation) Diameter
0.097" (2.46mm)
Part Status
Obsolete
Jacket Color
Multiple
Cable Type
Voltage
600 V
Number of Conductors
4 (1 Twisted Quad)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C