44A0111-24-7-MX
DigiKey Part Number
44A0111-24-7-MX-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
44A0111-24-7-MX
Description
HOOK-UP DUAL STRND 24AWG VIOLET
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 AWG Hook-Up, Dual Wall Wire 19/36 Violet 600V
Category
Jacket (Insulation) Material
Mfr
Jacket (Insulation) Diameter
0.040" (1.02mm)
Series
Jacket (Insulation) Thickness
0.0031" (0.080mm)
Packaging
Bulk
Voltage
600V
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C