SMA-Q0204FTDX143R
DigiKey Part Number
1712-SMA-Q0204FTDX143RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMA-Q0204FTDX143R
Description
MELF SMA-Q 143R 1% 50PPM 0204 0.
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
143 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200 Thin Film
Category
Composition
Mfr
Features
Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0204
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)