SBCH4470RJ
DigiKey Part Number
A137291-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBCH4470RJ
Description
RES 470 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SBCH4470RJ Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Proof, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Size / Dimension
0.315" x 0.276" Rectangular x 0.787" L (8.00mm x 7.00mm x 20.00mm)