RLC73PW2HR121FTE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RLC73PW2HR121FTE |
Description | RLC73PW 2H R121 1% 4K RL |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 121 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Current Sense Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
Category | Features Current Sense |
Mfr | Temperature Coefficient ±75ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2010 (5025 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm) |