LR1LJR33
DigiKey Part Number
A105966CT-ND - Cut Tape (CT)
A105966TB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LR1LJR33
Description
RES 0.33 OHM 5% 1/2W AXIAL
Detailed Description
330 mOhms ±5% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Metal Film
EDA/CAD Models
LR1LJR33 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.244" L (2.30mm x 6.20mm)