CRGV2512F4M53
DigiKey Part Number
CRGV2512F4M53-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV2512F4M53
Description
RES SMD 4.53M OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
4.53 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV2512F4M53 Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)