CRGV0805F130K
DigiKey Part Number
CRGV0805F130K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGV0805F130K
Description
RES SMD 130K OHM 1% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
130 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRGV0805F130K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)