CRGH1206F4K42
DigiKey Part Number
CRGH1206F4K42-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRGH1206F4K42
Description
RES 4.42K OHM 1% 1/2W 1206
Detailed Description
4.42 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CRGH1206F4K42 Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)