CRG0603F4K7/10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 794,445
Datasheet
Parametric Equivalent
In Stock: 88,115
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Direct
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
TE Connectivity
Panasonic Industry
Panasonic Industry
4.7 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
CRG0603F4K7/10
DigiKey Part Number
CRG0603F4K7/10-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRG0603F4K7/10
Description
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRG0603F4K7/10 Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)