CPF1206B37K4E1 is available for purchase but is not normally stocked.
Upgrade
Bourns Inc.
YAGEO
37.4 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thin Film
TE Connectivity RN73 and CPF Thin Film Precision Resistors | Digi-Key Daily
CPF1206B37K4E1
DigiKey Part Number
CPF1206B37K4E1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPF1206B37K4E1
Description
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
CPF1206B37K4E1 Models
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)