355022KFT
DigiKey Part Number
A143735TR-ND - Tape & Reel (TR)
A143735CT-ND - Cut Tape (CT)
A143735DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
355022KFT
Description
RES 3550 22K 1%
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 kOhms ±1% 5W Chip Resistor Nonstandard Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
355022KFT Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
Nonstandard
Part Status
Active
Size / Dimension
0.433" L x 0.197" W (11.00mm x 5.00mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)