35223M3JT
DigiKey Part Number
A121245TR-ND - Tape & Reel (TR)
A121245CT-ND - Cut Tape (CT)
A121245DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35223M3JT
Description
RES SMD 3.3M OHM 5% 3W 2512
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 MOhms ±5% 3W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
35223M3JT Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)