ANT-916-CW-RAH
DigiKey Part Number
ANT-916-CW-RAH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-CW-RAH
Description
RF ANT 916MHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Whip, Right Angle RP-SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
1.9
Packaging
Bulk
Gain
2.2dBi
Termination
RP-SMA Male
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
1.850" (47.00mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
850MHz ~ 970MHz