ANT-916-CHP-T
DigiKey Part Number
ANT-916-CHP-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
ANT-916-CHP-TCT-ND - Cut Tape (CT)
ANT-916-CHP-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-916-CHP-T
Description
RF ANT 916MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ANT-916-CHP-T Models
VSWR
2
Series
Gain
0.5dBi
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
3 W
Termination
Solder
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.067" (1.70mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz
Applications
ISM, LoRa, Sensor Networks, SigFox
Frequency Range
911MHz ~ 921MHz