ANT-915-VHETH
DigiKey Part Number
343-ANT-915-VHETH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-915-VHETH
Description
RF ANT 915MHZ MON HELICAL SLD TH
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN Helical Solder Through Hole
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
2.3
Series
Return Loss
-8.1dB
Packaging
Tray
Gain
0.9dBi
Part Status
Active
Power - Max
15 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Through Hole
Frequency (Center/Band)
915MHz
Height (Max)
0.280" (7.00mm)
Frequency Range
902MHz ~ 930MHz