ANT-868-USP410
DigiKey Part Number
343-ANT-868-USP410TR-ND - Tape & Reel (TR)
343-ANT-868-USP410CT-ND - Cut Tape (CT)
343-ANT-868-USP410DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-USP410
Description
RF ANT 868MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN, LPWA, Sigfox Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-868-USP410 Models
VSWR
2.1
Series
Return Loss
-9dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
0.7dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
0.114" (2.90mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz