ANT-433-PW-QW-UFL
DigiKey Part Number
ANT-433-PW-QW-UFL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-PW-QW-UFL
Description
RF ANT 433MHZ WHIP STR CAB PAN
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
EDA/CAD Models
ANT-433-PW-QW-UFL Models
VSWR
1.9
Series
Gain
3.3dBi
Packaging
Tray
Features
Cable - 216mm
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
6.811" (173.00mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
400MHz ~ 470MHz