YFF31PC0J226MTJ00N
DigiKey Part Number
445-YFF31PC0J226MTJ00NTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF31PC0J226MTJ00NCT-ND - Cut Tape (CT)
445-YFF31PC0J226MTJ00NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF31PC0J226MTJ00N
Description
CAP FEEDTHRU 22UF 20% 6.3V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Feed Through Capacitor 6.3V 6 A 5mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF31PC0J226MTJ00N Models
Category
Current
6 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
5mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
40dB @ 40MHz ~ 1.3GHz
Package / Case
1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
6.3V