YFF21AC1E104MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175334-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175334-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175334-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21AC1E104MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 0.1UF 20% 25V 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF Feed Through Capacitor 25V 1 A 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF21AC1E104MT0Y0N Models
Category
Current
1 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 2MHz ~ 2.5GHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
0.1 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
25V