YFF18AC1H220MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-175312-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175312-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175312-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18AC1H220MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 22PF 20% 50V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF Feed Through Capacitor 50V 1 A 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YFF18AC1H220MT0Y0N Models
Category
Current
1 A
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 4GHz ~ 6GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Capacitance
22 pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
50V