SPM6530T-3R3M | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SPM6530T-3R3M |
Description | FIXED IND 3.3UH 6.8A 29.7 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 6.8 A 29.7mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | SPM6530T-3R3M Models |
Category | Current - Saturation (Isat) 7.3A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 29.7mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Drum Core, Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.280" L x 0.256" W (7.10mm x 6.50mm) |
Tolerance ±20% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |