PC95SP100X100X5
DigiKey Part Number
445-180889-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PC95SP100X100X5
Description
FERRITE CORE SP PCS95 1PCS
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated PC95 Ferrite Core SP Type 3.937" (100.00mm) Length 3.937" (100.00mm) Width Diameter 0.197" (5.00mm) Height
Category
Material
PC95
Manufacturer
TDK
Gap
Ungapped
Series
Finish
Uncoated
Packaging
Tray
Height
0.197" (5.00mm)
Part Status
Active
Length
3.937" (100.00mm)
Core Type
SP
Width
3.937" (100.00mm)