MPZ1608S300ATAH0
DigiKey Part Number
445-MPZ1608S300ATAH0TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1608S300ATAH0CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1608S300ATAH0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1608S300ATAH0
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 5A 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPZ1608S300ATAH0 Models
Category
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz