MMZ1005S800HT000
DigiKey Part Number
445-175169-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175169-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175169-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005S800HT000
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 800mA 100mOhm
Category
Impedance @ Frequency
80 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
TDK
Current Rating (Max)
800mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)