MMZ1005S241HT000
DigiKey Part Number
445-175171-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175171-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175171-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1005S241HT000
Description
FERRITE BEAD 240 OHM 0402 1LN
Detailed Description
240 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 600mA 180mOhm
Category
Impedance @ Frequency
240 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
600mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
180mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)