MLG1005SR22JT000
DigiKey Part Number
445-3075-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3075-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3075-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005SR22JT000
Description
FIXED IND 220NH 100MA 4.2 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 4.2Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG1005SR22JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
4.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)