FG26C0G2J332JNT06 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FG26C0G2J332JNT06 |
Description | CAP CER 3300PF 630V C0G RADIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3300 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FG26C0G2J332JNT06 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |