FG14C0G2A822JNT06 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
8200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
FG14C0G2A822JNT06
DigiKey Part Number
445-173127-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173127-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FG14C0G2A822JNT06
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FG14C0G2A822JNT06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.177" L x 0.118" W (4.50mm x 3.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.098" (2.50mm)