FA22X7T2E684KNU06 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T Radial
FA22X7T2E684KNU06
DigiKey Part Number
FA22X7T2E684KNU06-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FA22X7T2E684KNU06
Description
CAP CER 0.68UF 250V X7T RADIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FA22X7T2E684KNU06 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.295" L x 0.177" W (7.50mm x 4.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)