CK45-B3AD821KYNR
DigiKey Part Number
CK45-B3AD821KYNR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CK45-B3AD821KYNR
Description
CAP CER 820PF 1KV RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
820 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor B Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CK45-B3AD821KYNR Models
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.374" (9.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)