CGJ3E2X7R1H333K080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 5,183
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
Similar
KEMET
0.033 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
CGJ3E2X7R1H333K080AA
DigiKey Part Number
445-8119-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8119-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGJ3E2X7R1H333K080AA
Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CGJ3E2X7R1H333K080AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)