CGA9M3X7S2A685K200KB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA9M3X7S2A685K200KB |
Description | CAP CER 6.8UF 100V X7S 2220 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA9M3X7S2A685K200KB Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 2220 (5750 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.087" (2.20mm) |