CGA8N4X7T2W474K230KE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA8N4X7T2W474K230KE |
Description | CAP CER 0.47UF 450V X7T 1812 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.47 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA8N4X7T2W474K230KE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |