CGA8N4NP02W473J230KA
DigiKey Part Number
445-172620-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172620-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172620-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8N4NP02W473J230KA
Description
CAP CER 0.047UF 450V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
CGA8N4NP02W473J230KA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)