CGA8L4X7T2W334K160KA
DigiKey Part Number
445-7926-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7926-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7926-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA8L4X7T2W334K160KA
Description
CAP CER 0.33UF 450V X7T 1812
Detailed Description
0.33 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA8L4X7T2W334K160KA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)