CGA6P3X7S1H106M250AE
DigiKey Part Number
445-7983-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7983-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7983-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P3X7S1H106M250AE
Description
CAP CER 10UF 50V X7S 1210
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6P3X7S1H106M250AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)