CGA6J4C0G2J392J125AA
DigiKey Part Number
445-5802-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5802-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5802-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6J4C0G2J392J125AA
Description
CAP CER 3900PF 630V C0G 1210
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3900 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6J4C0G2J392J125AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)