CGA4J4C0G2W562J125AA
DigiKey Part Number
445-15571-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15571-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15571-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J4C0G2W562J125AA
Description
CAP CER 5600PF 450V C0G 0805
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±5% 450V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J4C0G2W562J125AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)