CGA3E2X8R2A472K080AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E2X8R2A472K080AE |
Description | CAP CER 4700PF 100V X8R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4700 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA3E2X8R2A472K080AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.037" (0.95mm) |