CGA3E2X7R1H103M080AA
DigiKey Part Number
445-12555-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12555-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12555-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA3E2X7R1H103M080AA
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CGA3E2X7R1H103M080AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)