CC45SL3DD680JYGNA
DigiKey Part Number
445-CC45SL3DD680JYGNA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC45SL3DD680JYGNA
Description
CAP CER 68PF 2KV SL RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 pF ±5% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CC45SL3DD680JYGNA Models
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage, Low Dissipation Factor
Series
Applications
Packaging
Bulk
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
Radial, Disc
Capacitance
Size / Dimension
0.256" Dia (6.50mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Voltage - Rated
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)