C4532X7T2E105K250KE
DigiKey Part Number
445-8874-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8874-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8874-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C4532X7T2E105K250KE
Description
CAP CER 1UF 250V X7T 1812
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7T 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C4532X7T2E105K250KE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.126" (3.20mm)