C3225X7S1H475K230AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C3225X7S1H475K230AE |
Description | CAP CER 4.7UF 50V X7S 1210 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C3225X7S1H475K230AE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Soft Termination |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.098" (2.50mm) |