C2012X7S1A226M125AC
DigiKey Part Number
445-14560-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14560-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14560-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2012X7S1A226M125AC
Description
CAP CER 22UF 10V X7S 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C2012X7S1A226M125AC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)