C2012X6S1C226M125AC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C2012X6S1C226M125AC |
Description | CAP CER 22UF 16V X6S 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C2012X6S1C226M125AC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 105°C |
Series | Features Low ESL |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |