C1005X8R1H332M050BE is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric)
C1005X8R1H332M050BE
DigiKey Part Number
C1005X8R1H332M050BE-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005X8R1H332M050BE
Description
CAP CER 3300PF 50V X8R 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1005X8R1H332M050BE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Not For New Designs
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)