B82498F3101G000
DigiKey Part Number
B82498F3101G000-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82498F3101G000
Description
FIXED IND 100NH 450MA 280 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 450 mA 280mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82498F3101G000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.35GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
150 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)